سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۴
Share/Save/Bookmark
 

برگزاری رویداد کسب و کار برای کودک و نوجوان خوزستان

صدای فردا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از برگزاری رویداد کسب و کار کودک و نوجوان در هفته آینده خبر داد.
 
به گزارش صدای فردا  ـ منطقه خوزستان، وحید کیانی با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان اظهار کرد: کانون پرورش فکری خوزستان برای دور جدید فعالیت‌های خود که از سه ماه پیش آغاز شده است. برنامه‌های مختلفی را در نظر گرفته است. توانمندی‌های کانون پرورش فکری خوزستان بسیار زیاد است و نیروی انسانی بسیار متعهد و کار بلدی در کانون وجود دارد که در معرض دید رسانه‌ها قرار نگرفته است. 
 
وی افزود: نوع فعالیت‌های کانون پرورش فکری برای مردم در هاله‌ای از ابهام بوده و هست. ما تلاش داریم که کانون پرورش فکری را آن گونه که هست و آن گونه که باید باشد معرفی کنیم. به همین دلیل برنامه‌های مختلفی از جمله حضور کمی و کیفی در رویدادهای فرهنگی مختلف استان، نمایشگاه‌ها و رویدادهای مختلفی که در سطح استان برگزار می‌شود از برنامه‌های ما است. 
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت: کانون پرورش فکری یک نهاد آموزشی است که دست به آفرینشگری نیز می‌زند. کانون پرورش فکری تاسیس شد تا کودکان و نوجوانان سرزمین ما بهتر بتوانند راه خود را انتحاب کنند. با عنایت به همه تلاش‌هایی که مدیران پیشین در کانون پرورش فکری انجام داده‌اند ما همچنان با خلاهای بسیاری روبه‌رو هستیم که از جمله این خلاها حضور کانون در رویدادها و نمایشگاه‌های فنی و تخصصی حوزه کودک و نوجوان در استان است. 
 
کیانی تصریح کرد: با حضور موفق در نمایشگاه هفته دولت، برگزاری مناسبت‌های هفته کودک و حضور در جشنواره قصه‌گویی بخشی از فعالیت‌های کانون پرورش فکری را از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم رساندیم که خوشبختانه میزبانی خوزستان در جشنواره قصه‌گویی بازتاب گسترده و وسیعی در کشور داشت. 
 
وی افزود: نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان هر ساله برگزار می‌شد اما کانون هیچ گاه فعالیت‌های خود را در این نمایشگاه ارائه نداده بود. برای اولین بار تصمیم گرفتیم در نمایشگاه حضور پیدا کنیمو بخشی از فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان را در معرض دید قرار دهیم. در غرفه کانون آسمان نمای سیار برپا شده است. در دو سه روز گذشته نیز دانش‌آموزان را از مدارس مختل استان برای بازدید دعوت کرده‌ایم و این دانش‌آموزان استقبال مناسبی از نمایشگاه داشته‌اند. 
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان خاطرنشان کرد: ما علاوه بر مسؤولیت‌های هنری، فرهنگی، ادبی و آموشی رسالت‌های دیگری نیز برعهده داریم که پرورش اندیشه کودکان و نوجوانان برای آینده‌ای روشن، درخشان‌تر و بهتراز رسالت‌های کانون است. 
 
کیانی گفت: در کنار همه این‌ها به نظر من کانون پرورش فکری باید برای پژوهش، و کسب و کارهای نو نیز برنامه داشته باشد. طی توافقی که با اتاق بازرگانی استان انجام شده است هفته آینده سه‌شنبه (20 آذر 97) یا چهارشنبه (21 آذر 97) شاهد برگزاری نخستین رویداد کسب و کار کودک و نوجوان خواهیم بود. در این رویداد از کودکان خوزستانی دعوت می‌شود تا با حضو در این رویداد با کسب و کار و کارآفرینی آشنا شوند.

منبع:ایسنا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 9692