پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۳
Share/Save/Bookmark
 

توافق اولیه در اوپک برای کاهش تولید نفت / همه در وین پیش از تصمیم گیری نهایی منتظر روس ها هستند/ قیمت نفت افزایش پیدا می کند؟

صدای فردا - به گفته منابع آگاه، اعضای اوپک با کاهش تولید نفت موافقت کردند اما منتظر شنیدن نظر تولید کننده موثر و غیر عضو اوپک یعنی روسیه برای تصمیم گیری نهایی در مورد حجم دقیق کاهش تولید به منظور افزایش قیمت نفت هستند.
 
دو منبع آگاه در گفتگو با رویترز از توافق اولیه در اوپک برای کاهش تولید نفت خبر دادند.
به گزارش «صدای فردا»، به گفته منابع آگاه، اعضای اوپک با کاهش تولید نفت موافقت کردند اما منتظر شنیدن نظر تولید کننده موثر و غیر عضو اوپک یعنی روسیه برای تصمیم گیری نهایی در مورد حجم دقیق کاهش تولید به منظور افزایش قیمت نفت هستند.
وزیر انرژی روسیه الکساندر نواک که برای پاره ای از مذاکرات از وین به مسکو بازگشته بود روز جمعه به اتریش باز می گردد تا به مذاکرات اوپک بپیوندد.
ارزش نفت دوسوم از ماه اکتبر کاهش پیدا کرده اما ترامپ خواستار این شده است که اوپک قیمت نفت را با توسل به عدم کاهش تولید نفت ارزانتر کند.
وزیر انرژی عربستان گفته است که ما باید تا پایان فردا به نتیجه برسیم و کشورهایی که عضو اوپک نیستند را هم باید با خود همراه کنیم. وی افزود اگر همه آماده نیستند که به ما ملحق شوند، منتظر خواهیم ماند تا به ما بپیوندند.
وزیر انرژی عربستان در ادامه گفت که کاهش 500 تا 1.5 میلیون بشکه ای تولید نفت قابل قبول است.

منبع:انتخاب
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 9722